Fragmenty błony śluzowej dwunastnicy z rozproszonym przewlekłym naciekiem zapalnym

Witam. Proszę o pomoc w odczytaniu wyniku histopatologii po gastroskopii. Wycinki z ok. bł. śluzowej żołądka: Gastritis chronica atrophica gradus minoris partim activa metaplasia intestinalis focalis, fibrosis focalis mucosae et hyperplasia fovealis focalis. Wycinki z dwunastnicy: Fragmenty błony śluzowej dwunastnicy z rozproszonym przewlekłym naciekiem zapalnym ze spłyceniem pojedynczych kosmków bez wzrostu liczby limfocytów znamiennego dla choroby trzewnej. Czy to groźne i jakie leczenie?

Przewlekłe zanikowe zapalenie śluzówki żołądka - małego stopnia, ogniskowo aktywna , ogniskowa przebudowa jelitowa śluzówki żołądka , włóknienie i ogniskowy przerost dołeczkowaty śluzówki żołądka.
Zmiany mają charakter długotrwały , przewlekły i nie są specjalnie groźne .Leczenie poza farmakologicznym to zmiana diety , przyzwyczajeń , ograniczenie używek... itp