Fragmenty błony śluzowej szyjki i fragmenty endometrium

dzien dobry,Mam 41l i choruje na rzs, jestem w leczeniu biologicznym.w wyniku badania histopatologicznego po lyzeczkowaniu jamy macicy jest napisane : "fragmenty blony sluzowej szyjki i obfite fragmenty endomedrium z cechami zaburzonej proliferacji i i slabej proliferacji miejscami fazy spoczynkowej z polami przemiany pseudoczesnowej". Bardzo prosze o odpowiedz co to znaczy? zwlaszcza przemiana pseudoczesnowa? z gory dziekuje bardzo

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Przemiana pseudodoczesnowa może być konsekwencją hormonoterapii. Podany wynik powinien ocenić specjalista ginekolog w oparciu o dane kliniczne.