Mężczyzna , 35 lat witam chciałem poprosić o interpretację wyniku histopatologicznego: Fragmenty błony śluzowej typu antrum z przewlekłym( ) nieaktywnym zapaleniem, przekrwieniem, z cechami metaplazji jelitowej( ), bez zaniku i dysplazji nabłonka. W śluzie stwierdza się obecność bakterii o morfologii H.pylorii( ). dziękuję i pozdrawiam.
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
 Lek. Katarzyna Szymczak 79
Lek. Katarzyna Szymczak Stażysta/Rezydent, Bydgoszcz
Edytuj odpowiedź

Wynik oznacza stan zapalny błony śluzowej żołądka oraz zakażenie H. Pylori, które wymaga leczenia. Wskazana kontrola u gastroenterologa.
Pozdrawiam

 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • Badanie patomorfologiczne – Badanie histopatologiczne to mikroskopowe badanie materiału tkankowego, które ma na celu ocenę i diagnozę zmian nowotworowych w tkankach. Badanie histopatologiczne jest skuteczniejsze niż cytologia, ponieważ pozwala na przestrzenną ocenę zmian chorobowych.
  • Gastroskopia – Gastroskopia to badanie endoskopowe, podczas którego do przewodu pokarmowego wprowadza się rurę endoskopu zaopatrzoną na końcu w kamerę, co pozwala na uwidocznienie na ekranie monitora oglądanych narządów.

Nasi lekarze odpowiedzieli też na kilka podobnych pytań innych użytkowników: