Fragmenty endometrium w stanie poliferacji oraz myometrium

Proszę o wyjaśnienie wyniku histopatologicznego, materiał pobrany podczas zabiegu histeroskopii, wykonanej ze względu na zalegające "unaczynione tkanki" w macicy po przeprowadzonym 8 tygodni wcześniej cesarskim cięciu. Rozpoznanie histopatologiczne: Szkliwiące fragmenty pozostałości doczesnej płyty łożyska z pojedynczymi zeszkliwiałymi kosmkami oraz z drobnymi zwapnieniami. Fragmenty endometrium w stanie poliferacji oraz myometrium. Skrzepy krwii.

Lek. Tomasz Budlewski

Opis przedstawia wynik w którym opisane są zmiany wynikające z pozostania tkanki łożyskowej w macicy. Proponuję udać się do lekarza prowadzącego, po wyniku i łącznej interpretacji badania lekarskiego i występujących objawów będzie można zalecić odpowiednie dalsze zalecenia.