Fragmenty guza olbrzymiokomórkowego, immunoekspresja

Biopsja guza piramidy kości skroniowej. Materiał drobny w znacznym stopniu rozfragmentowany zawierający tkankę łączną ze szkliwieniem i licznymi naczyniami krwionośnymi ogniskowym obrzękiem. Większą część utkania stanowią fragmenty guza olbrzymiokomórkowego. Immunoekspresja: VIM(+), SD68(+), S 100(-) synaptofizyna (-) NSE (-) EMA(-) odczyn proliferacyjny(Ki67) ogniskowo podwyższony. Nie stwierdzono oponiaka, struniaka, ani przyzwojaka sugerowanych klinicznie. Bardzo proszę o konsultację.

Witam. Niewiele można powiedzieć na odległość i bez zapoznania z obrazem klinicznym. Guz ten jest rzadkim, zazwyczaj łagodnym nowotworem kości charakteryzującym się obecnością wielojądrzastych komórek olbrzymich podobnych do osteoklastów. Jeśli został całkowicie usunięty to po problemie.

KONSULTACJĘ PRZEZ INTERNET????? NIE ISTNIEJE COŚ TAKIEGO!!!!! Proszę omówić sprawę swojej choroby z lekarzem prowadzącym!!! zż