Frakcja wyrzutowa na poziomie 45 % w Echo serca

W moim badaniu echo z kwietnia 2016 roku-frakcja wyrzutowa wynosi na poziomie max 45%min.35%, a w badaniu echo z października 2015 roku -frakcja wyrzutowa była na poziomie 60%.Moje pytanie ,czy to możliwe,żeby tak się obniżyła oraz co oznacza wynik (max45%min35%).Jestem po zawale,mam wstawione 3 stendy oraz rozrusznik serca.Dziękuje za odpowiedź.

Lek. Katarzyna Szymczak

Możliwe, że frakcja się zmniejszyła na skutek postępu choroby - niewydolności serca. Poziom min 35% a max 45 % oznacza zapewne, że w czasie badania lekarz zmierzył takie wartości.
Pozdrawiam