Fundoplikacja sposobem Nissena oraz usuwany pęcherzyk żółciowy

Witam, tydzień temu miałem robioną fundoplikację sposobem Nissena oraz usuwany pęcherzyk żółciowy. Do powrotu do domu ze szpitala stosowałem dietę tylko płynną lecz w domu powoli zacząłem jeść posiłki stałe w szpitalu przy wypisie.Dzisiaj podczas posiłku przez dłuższy okres odczuwałem tak jakby zadławienie. Moje pytanie brzmi: czy mam stosować tylko dietę płynną przez jakiś okres czasu ( jak tak to ile)czy mogę wprowadzać posiłki stałe ?

Proponowałbym wrócić do pokarmów papkowaty, następnie rozdrabnianych i stopniowo rozszerzać dietę. Proponuję skontaktować się z dietetykiem i zindywidualizować dietę.