Funkcjonowanie bez jednej nerki przy nadwadze

Witam. Mój znajomy dzisiaj dowiedział się że ma 1 nerkę, na dodatek ma nadwagę jego wiek to20 lat. Chciałabym się dowiedzieć czy to coś strasznego na dodatek przy nadwadze ok 20 kg?Czy długo można funkcjonowac z 1 nerką? jakie działania musi podjąc a czego się wystrzegać?Z góry dziękuję!

Witam.
Zalecam oczywiście picie wody ( 2l dziennie) tak, aby nerkę pobudzić do pracy. Pani znajomy musi wystrzegać się drastycznych diet, a szczególnie diety DUKANA. Ograniczyć produkty wysokobiałkowe. Jeść dużo warzyw i owoców, chudego mięsa, której najlepiej obgotować tak aby usunąć białko, a potem poddać dalszej obróbce.
Pozdrawiam
Julita Krawczyk