Funkcjonowanie po usunięciu fragmentu łękotki

Witam! Będę mieć usuwany kawałek łękotki. Czekam na operacje która będzie 24 sierpnia, a idę do szkoły wiadomo 1 września. Czy zdążę przejść do stanu w którym będę mogła chodzić po schodach? Ponieważ w mojej szkole są 3 piętra, oraz ile dni będę musiała leżeć w łóżku i chodzić o kulach? Zależy mi na szybkim powrocie do zdrowia. Mam dużą wytrzymałość na ból więc z tym nie będzie problemu. Czy da się coś zrobić żeby skrócić stan po operacyjny ? Pozdrawiam

To złe założenie. W Pani wieku należy zrobić wszystko, żeby łąkotkę zachować, czyli zeszyć. Usunięcie jest prostsze i szybciej dochodzi się do zdrowia ale za kilkanaście lat będą już zmiany zwyrodnieniowe. Lepiej dla Pani byłoby, gdyby łąkotka została zeszyta, wtedy rekonwalescencja będzie znacznie dłuższa. Oczywiście nie każdą łąkotkę da się zeszyć. Ale trzeba próbować.