Funkcjonowanie w związku na odległość

Jestem w związku rok, jednak od października na odległość. Ostatnio ciągle się kłóciliśmy, nie odnajdywaliśmy się w nowej sytuacji.Teraz nauczyliśmy się ze sobą rozmawiać. Jednak dręczy mnie, jak sprawić żeby on znów oszalał na moim punkcie, tak jak na początku znajomości. Czasem brak mi czułości, on ma raczej chłodny charakter. Chcę czuć się wyjątkowa. Obawiam się, że pewnego dnia nie rozróżnię u niego miłości od pożądania, każde z nas zacznie żyć własnym życiem i staniemy się parą weekendową

Mgr Agata Dusza Psycholog, Opole

Niestety wielka namiętność, charakterystyczna dla początków znajomości, kończy się po jakimś czasie. Związek na odległość dodatkowo komplikuje codzienność w związku. Ale zawsze jest szansa, że po dłuższym niespotykaniu się, namiętność powróci ze zdwojoną siłą i będziecie cieszyć się sobą tak jak kiedyś.
Pozdrawiam
Agata Dusza

Witam. Jako, że to początek nowej sytuacji (odległość) to może trzeba jeszcze poczekać czy się z tym ułożycie i poradzicie sobie. Jeśli sytuacja nieporozumień będzie się przedłużać, może to oznaczać nie przetrwanie próby zwiazku na odległość.
W miłości jest tak, że ona się zmienia. Może być całe życie, ale fluktuuje i nigdy nie jest tak- jest to niemożliwe, żeby było całe zycie jak w pierwszym roku zakochania.
Może musi Pani zweryfikować swoje oczekiwania i marzeniowe wyobrażenia.
Magdalena Brabec