Gadżety erotyczne a choroby weneryczne

Witam serdecznie mam takie pytania bo zamierzam w niedługim czasie kupić sobie wibrator oczywiście kupie od razu jakiś dobrze nawilżający lubrykant tylko czy nie ma dużego ryzyka zdrowotnego??????Czy choroba weneryczną przez wibrator sie człowiek nie zarazi ani HIV????wiem to głupio brzmi ale chce rozwiać swoje wątpliwości i tez chce kupić lalkę dmuchana czy ona tez jest bezpieczna i nie powoduje jakiś problemów zdrowotnych?????????Dziekuje bardzo i Pozdrawiam.

A jeżeli z innymi osobami, to w zależności od sposobu użycia ryzyko może być zerowe, minimalne, średnie albo duże.
Proponuję myć i dezynfekować po użyciu.
KG