Galaretowata wydzielina 8 tygodni po porodzie - co to może być?

Jestem 8 tygodni po porodzie i nadal z pochwy wypływa mi dziwna, jasnobrązowa wydzielina, która czesto wyglada jak galareta! Co to może być? Martwię się, a nie mam jak iść do ginekologa, bo tą wydzielinę mam całymi dniami, a w nocy nie! Proszę o pomoc!

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Galaretowata wydzielina, o której Pani pisze, jest tzw. odchodami połogowymi, które zwykle utrzymują się do ok. 6 tygodni po porodzie. Niektóre źródła podają, że przy porodzie naturalnym mogą się one utrzymywać nawet do trzech miesięcy. Jeżeli odchody te są niepokojąco obfite lub nie skończą się w najbliższym czasie - proszę udać się do lekarza ginekologa nie zważając na ambaras z tym związany.

Pozdrawiam serdecznie!