Ganglion z prawego stawu międzykręgowego L4-5 wpuklający się do mięśni grzbietu bez stenozy otworu bocznego prawego

Witam, Badanie MR odcinka lędźwiowego kręgosłupa w sekwencjach SE i FSE w obrazach T1 i T2 zależnych. Wysokość i sygnał krążków prawidłowe. Nie stwierdza się cech p.j.m. Kanał kręgowy i otwory boczne o prawidłowej szerokości. Stożek rdzenia bez zmian ogniskowych. Ganglion 14x8mm z prawego stawu międzykręgowego L4-5 wpuklający się do mięśni grzbietu bez stenozy otworu bocznego prawego. Czy z takimi wynikami powinnam udać się do lekarza i czy są jakieś zalecenia?

Aleksander Ropielewski

Tak, proszę skonsultować się z neurochirurgiem. W zależności od objawów ustali on dalsze postępowanie.