Garb na plecach u 14-latka

Czy u 14-letniego syna jest możliwość pozbycia się garba na plecach i dojść do właściwej pozycji ciała?

Aleksander Ropielewski

Raczej nie w pełni, jednak na pewno odpowiednia rehabilitacja i ćwiczenia korekcyjne mogą zmniejszyć garba. Dużo zależy od wieku kostnego.

Dzień dobry,

Odpowiednio dobrana aktywność fizyczna jak i ćwiczenia korekcyjne na pewno są w stanie zatrzymać proces pogłębienia okrągłych pleców, natomiast na ile możliwe będzie przywrócenie właściwej pozycji ciała zależy od stopnia zaawansowania wady. Proszę skontaktować się z fizjoterapeutą, który ustali dalsze postępowanie.

Pozdrawiam serdecznie.