Gastritis chronica activa partim follicularis i interpretacja

Proszę o przetłumaczenie wyniku badania histopatologiccznego: Gastritis chronica (++) activa(+) partim follicularis Ecchymoses recentes Signa infectionis Helicobakter pylori (+) Examinatio materiae totae

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Tłumaczenie rozpoznania brzmi:
Przewlekłe aktywne częściowo pęcherzykowe zapalenie błony śluzowej żołądka. Powstające wybroczyny. Ślady infekcji Helicobacter pylori. Zbadano cały materiał.