Gastritis chronica atrophica gradus mediocris partim activa

Bardzo proszę o przetłumaczenie: Gastritis chronica atrophica gradus mediocris partim activa, metaplasia intestinalis sporadica Destructio epithelii superficiali et glandularum focalis. Hyperplasia fovealis focalis.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Podany wynik oznacza: Przewlekłe, aktywne, zanikowe zapalenie błony śluzowej żołądka stopnia średniego, sporadyczna metaplazja jelitowa. Ogniskowa destrukcja nabłonka powierzchownego i gruczołowego. Ogniskowa hiperplazja dołeczków.