Gastritis chronica corporis maioris gradus, atrophica mediocris gradus cum intestinalisatione mucosae

Proszę o interpretację wyników: Gastritis chronica corporis maioris gradus, atrophica mediocris gradus cum intestinalisatione mucosae. Zapalenia 3, zanik 2, aktywność 0, mataplazja jelitowa (++) II, Hyperplasia dołeczkowa++. H.pylori uj. Wizytę mam za miesiąc, ale stres jest duży. Dziękuję.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Badanie wnosi na temat przewlekłego stanu zapalnego błony śluzowej żołądka. Warto skonsultować wynik ze swoim gastrologiem lub lekarzem rodzinnym. Konieczne jest zastosowanie leków zmniejszających wydzielanie kwasów żołądkowych.