Gastritis chronica maioris gradus activa corporis sine atrophia w wyniku gastroskopii

witam, dzis odebralem wynik gastroskopi i wyszlo "gastritis chronica maioris gradus activa corporis sine atrophia", kompletnie nie wien co z tym zrobic, co to wogole jest i jaka diete mam stosowac. gdyby pan doktor byl tak dobry mi to wytlumaczyc bylbym niesamowicie wdzieczny.pozdrawiam krzysztof 30l.

Witam serdecznie. Rozpoznanie to : przewlekły stan zapalny śluzówki żołądka stopnia małego a stadium aktywnym. Zmiany dotyczą trzonu, brak cech zaniku śluzówki. Konieczne jest wdrożenie odpowiedniego leczenia.