Gastritis chronica mediocris gradus cum intestinalisatione mucosae

Proszę o przetłumaczenie rozpoznania: Gastritis chronica mediocris gradus cum intestinalisatione mucosae. Zapalenie -2, aktywność -0,zanik- 0, metaplazja jelitowa(+).II. Gastritis chronica atrophica mediocris gradus. Intestinalisatio mucosae. Zapalenie -2, zanik -2, aktywność-0, metaplazja jelitowa(+++)II.

Witam serdecznie. Rozpoznanie po polsku to : przewlekłe zapalenie błony śluzowej żołądka o średnim nasileniu z cechami przekształcenia właściwego nabłonka w typ jelitowy.