Gastritis chronica minoris gradus antri sine antropia

Witam, mam pytanie dotyczące wyników histopatologicznych, otóż odebrałam dziś wyniki i wynik badania jest następujący: *Gastritis chronica minoris gradus antri sine antropia (M-40000) *Gastritis chronica minoris gradus corporis sine antrophia (M-4000)*Bakterie spiralne w barwieniu giemsa(+) [M-4000H] Czy mogłabym prosić o interpretację tych wyników? Z góry dziękuję.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Tłumaczenie to : przewlekłe zapalenie błony śluzowej żołądka stopnia małego bez cech zaniku w okolicach trzonu, bez zaniku w okolicach wpustu. Prawdopodobnie jest to związane z infekcją Helicobacter pylori.