Gastritis chronica partim atrophica et activa erosiva focalis et hyperplasia fovelis mucosae focalis regionis pyloricae

Dzień Dobry. Dostałem wynik badania histopatologicznego - gastritis chronica partim atrophica et activa erosiva focalis et hyperplasia fovelis mucosae focalis regionis pyloricae - czy może mi Pani napisać co to znaczy. Bardzo dziękuje.

Magdalena Mroczek

Przewlekłe zapalenie błony śluzowej żołądka, miejscami zanikowe, aktywne, rozrost dołeczkowy śluzówki okolicy odźwiernika.