Gastritis chronica partim atrophica w wyniku badania

gastritis chronica partim atrophica et activa focalis et activa focalis et hyperplasia fovealis focalis mucosae reg.pyloricae - co to jest,bać się czy nie

Witam serdecznie. Warto zgłosić się do swojego lekarza. Konieczne jest wdrożenie odpowiedniego leczenie. Opis wskazuje na występowanie przewlekłego stanu zapalnego śluzówki żołądka z cechami zaniku i ogniskowego rozrostu w okolicach odźwiernika. Warto także wykonać test ureazowy.