Gastritis chronica, przewlekłe zapalenie błony śluzowej żołądka

Witam! Proszę o przetłumaczenie wyników histopatologicznych. Gastroskopia: 1. Wycinki z przełyku. 2. Wycinki z odźwiernika. 1. Gastritis chronica (+/++) non activa focale microcystica cum hyperplasia foveali et ecchymosibus haemorrhagicis recentibus regions anastomosis oesophago-cardialis. Metaplasia intestinalis (-). 2. Gastritis chronica (++) non activa cum hyperplasia foveali, lymphadenoplasia focali et metaplasia intestinali completa focali. Kolonoskopia: 1. Wycinki z jelita krętego. 2. Wycinki z esicy. 1. Fragmenta parva mucosae intestini tenuis normalis. 2. Colitis chronica non specifica minoris gradus. Obraz histologiczny badanych wycinków niecharakterystyczny, bez cech IBD.

  • Przewlekłe zapalenie błony śluzowej żołądka (stopnia 1 na 2 w skali 3-stopniowej), nieaktywne, ogniskowo mikropęcherzykowe z przerostem dołeczkowym i wybroczynami krwotocznymi świeżymi okolicy zespolenia przełykowo-wpustowego.

Metaplasia intestinalis (-).

  • Metaplazja (zamiana jednego dojrzałego nabłonka w inny dojrzały) jelitowa - nieobecna

2. Gastritis chronica (++) non activa cum hyperplasia foveali, lymphadenoplasia focali et metaplasia intestinali completa focali.

  • Przewlekłe zapalenie błony śluzowej żołądka (stopnia 2 w skali 3-stopniowej), nieaktywne, z przerostem dołeczkowym, przerost grudek limfatycznych ogniskowy i metaplazja jelitowa całkowita ogniskowa

Kolonoskopia: 1. Wycinki z jelita krętego. 2. Wycinki z esicy. 1. Fragmenta parva mucosae intestini tenuis normalis.

  • Małe fragmenty błony śluzowej jelita cienkiego prawidłowe

2. Colitis chronica non specifica minoris gradus.

  • Przewlekłe zapalenie błony śluzowej jelita grubego niespecyficzne stopnia małego

Obraz histologiczny badanych wycinków niecharakterystyczny, bez cech IBD.