Gastritis Typu C z powodu refluksu z woreczka żółciowego

Od trzech lat man Problmy z zoladkiem. Chroniczne zapalenie .odpowiednia dieta, odzywianie zasadowe nie pomaga, nie pije Kawy, Alkoholu, nie uzywam aspiryny. Mimo to lekaz uznal, ze choruje na Gastritis Typu C, przyczyna moze byc Reflux z woreczka zolciowego. Jaka diagnostyke nalezy przeprowadzic, jak poradzic sobie z tym schorzeniem?

Jeśli nie miała Pani operacji to jest mało prawdopodobne aby to właśnie miała być przyczyna Pani dolegliwości.

Prof. dr hab. JarosĹaw Leszczyszyn

Szanowna Pani - są dwa badania potwierdzające takie rozpoznanie ( a tym samym wdrożenie odpowiedniego leczenia).
1. Bilitec
2. phmetria z impedancją.
Niestety są one dostępne tylko w niewielu ośrodkach w Kraju.
Pozdrawiam serdecznie, dr n.med. Wojciech Kawiorski, Kraków
Specjalista chirurg, onkolog, gastrolog