Zapytaj lekarza

1 , 0 2 3 , 2 0 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Gastroskopia i jej analiza

Proszę o przetłumaczenie mojego wyniku gastroskopii.W inwersji błona śluzowa wpustu ściśle opina gastroskop.Ściany żołądka podatne na rozdmuchiwanie , o prawidłowej perystaltyce . Jeziorko śluzowe intensywnie zabarwione żółcią.Błona śluzowa dna ,trzonu matowa,pstra o prawidłowym układzie fałdów . W części przedodźwiernikowej intensywnie zaczerwieniona , obrzęknięta inkrustowana żółcią. Odźwiernik - symetryczny ,drożny. Opuszka dwunastnicy i część zstępująca prawidłowe.
ponad rok temu

Co się dzieje gdy zjadamy posiłek?

Czy wiesz co się dzieje w twoim organizmie, kiedy zjesz jakiś posiłek? Czy wiesz, dlaczego pojawiają się zaburzenia w układzie pokarmowym? Obejrzyj nasz film i zapoznaj się z wypowiedzią eksperta.

Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania

Witam serdecznie. Jedyną nieprawidłowością w badaniu przedstawioną w opisie jest zaczerwienienie okolicy przedodźwiernikowej. Świadczy to o stanie zapalnym błony śluzowej. Pozostałe stwierdzenia są prawidłowe.

lekarz w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0
Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania

Gastropatia żółciowa to specyficzny rodzaj uszkodzenia błony śluzowej żołądka ze względu na działanie uszkadzające ją ( chemiczne i biologiczne negatywne oddziaływanie) . Dzieje się tak ze względu na nadmiar żółci przedostający się do żołądka.

lekarz w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy