Kobieta , 24 lata Mialam dzis gastroskopie.Wynik:refluksowe zapalenie przelyku,zoladka, nadzerka przelyku 3mm.pol roku temu robiłam to badanie i nadzerka byla mniejsza..2mm.bylam leczona przez pol roku lekami z grupy IPP, pije caly czas siemie lniane. Prosze o rade co mam robic zeby nadzerka zniknela skoro leczenie nie pomaga..moze inne sa lepsze leki?teraz biore famogast.pol roku temu z badania hist pat wyszlo ze jest nadzerka zapalna bez metaplazji i dysplazji.kolejny wynik za trzy tyg.
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • Gastroskopia – Gastroskopia to badanie endoskopowe, podczas którego do przewodu pokarmowego wprowadza się rurę endoskopu zaopatrzoną na końcu w kamerę, co pozwala na uwidocznienie na ekranie monitora oglądanych narządów.
  • Zapalenie żołądka i dwunastnicy – Zapalenia żołądka i dwunastnicy bywają określane jako nieżyty lub katary żołądka. Mogą one przebiegać z bezkwaśnością, niedokwaśnością, nadkwaśnością lub kwaśnością prawidłową soku żołądkowego.

Nasi lekarze odpowiedzieli też na kilka podobnych pytań innych użytkowników: