Gastroskopia po zabiegu histerektomii

Witam,mam 43 lata i jestem 3 miesiące po histerectomii( 2 mięśniaki około 19cm.) . Teraz otrzymałam skierowanie na kolonoskopię(oboje rodziców mają gruczolaki i polipy) , czy ewentalne zrosty , które mam po operacji wpłyną na badanie i lepiej zrobić je ze znieczuleniem?Pozdrawiam

Zwykle , wykonane poprzednio zabiegi operacyjne na narządzie rodnym kobiety, utrudniają wykonanie kolonoskopii, chyba że operacja była wykonywana laparoskopowo.
Powstałe po operacji zrosty mogą nawet uniemożliwić wykonanie kolonoskopii, radziłbym wykonanie kolonoskopiii w analgosedacji, co jest standardem europejskim.