Gastroskopia z powodu bólów z prawej strony brzucha

Witam,pięć dni temu miałam robiona gastroskopie z powodu bólów z prawej strony brzucha(bóle minęły).Badanie nie wykazało żadnych zmian poza przepukliną rozworu przełykowego.Po trzech dniach od badania, pojawiły się w czasie przełykania jedzenia kłucia w przełyku i żołądku na wysokości dołka sercowego.Do tego doszło odbijanie.pieczenie i zgaga po każdym posiłku.Dodam że kłucia są mocniejsze jeżeli przełykam większe kawałki.Jak temu mogę zaradzić? Co to może być?

Witam.
Są to najpewniej objawy podrażnienia błony śluzowej żołądka i przełyku po kontakcie z gastroskopem. Przez kilka dni należy starać się jeść pokarmy bardziej płynne i miękkie. Można kupić lek z grupy inhibitorow pompy protonowej, np. Anesteloc czy Piastprazol czy Ortanol - któryś z tych i brać go 2 x dziennie na czczo pół godziny przed jedzeniem. Dolegliwości powinny ustąpić. Pozdrawiam i życzę zdrowia