Gastroskopia ze znieczuleniem ogólnym

Witam Mam mieć wykonywaną gastroskopie ze znieczuleniem. Prawdopodobnie mam być uśpiony przy tym badaniu. Nie ukrywam, że bardzo boję się tego badania. I tu mam pytanie czy takie badanie ze znieczuleniem ogólnym nie zagraża życiu bądź zdrowiu i czy jest w miarę bezpieczne? Dodam jeszcze, że przyjmuję beta-blokery na obniżenie ciśnienia i nie wiem czy mam je zażyć przed badaniem, czy może odpuść na czas badania ze względu na wystąpienie zbyt niskiego ciśnienia w połączeniu z tym znieczuleniem.

Witam!
Znieczulenie ogólne spowoduje, że nie będzie pan nic odczuwał, ale tak jak każde znieczulenie wiąże się też z pewną dozą ryzyka. Jeżeli się pan boi samego badania, a jest ono konieczne do diagnozy to wydaje mi się, że znieczulenie ogólne będzie na miejscu. Oczywiście można to badanie wykonać także w tzw. analgosedacji, czyli w takim prawie-znieczuleniu, ale z utrzymaniem świadomości. Oczywiście jest także możliwe wykonanie tego bez znieczulenia. Zażywania betablokerów nie odpuszcza się zgodnie z najnowszymi wytycznymi, no chyba, że istnieją ku temu przeciwwskazania, ale to musi napisać kardiolog, czy można bezkarnie odstawić betablokery w pana przypadku, bo sama obawa przed spadkiem ciśnienia w tym momencie nie ma uzasadnienia, przecież jest pan w takim przypadku monitorowany i anestezjolog po to jest szkolony, żeby sobie poradzić w tej sytuacji.
Pozdrawiam.