Gaziki w zębodołach po ekstrakcji zębów

Witam w piatek mialam usowane zeby pod narkoza bo byla infekcja, opuchlizna ropa I goraczka. Po powrobie do domu zauwazylam szwy oraz malutkie gaziki w zebodolach. Moje pytanie jest takie co to jest I czy jak beda to usowac czy bedzie bolalo mam z tym tydzien chodzic. I czy po wyciagnieciu tego dziaslo sie zejdzie czy bedzie dziura?

Jak najbardziej prawidłowe postępowanie pozabiegowe -te gaziki to sączki nasączone antyseptykiem zapobiegające zbyt szybkiemu zagojeniu się. Rana będzie dzięki nim lepiej się oczyszczała - po wyjęciu nie będzie potem śladu.

Jeżeli "gaziki" znajdują się pod szwami w głębi zębodołu to zostały tam umieszczone w celu poprawy gojenia. Nie należy ich wyjmować.
W razie wątpliwości najlepiej skonsultować się z lekarzem przeprowadzającym zabieg, gdyż on najlepiej wie jak wyglądał jego przebieg oraz jakie leki zostały użyte.