Gazy i lekkie bóle brzucha a badanie kału

Moje pytane odnosi się do układu wydalniczego. Mam tylko 27 lat a od jakiegoś czasu narzekam na lekki ból brzucha (w podbrzuszu) i może nie stałe i częste, ale jednak zdarzające się "gazy". Druga sprawa to konsystencja stolca i konieczność korzystania z bidetu niezależnie od (standardowej, warzywno-mięsnej) diety, jest tak od roku. Sporadycznie zdarzało się korzystać z doraźnych leków na żołądek. Nadmienię o kilku miesiącach nadużycia alkoholu. Proszę o pomoc.

Lek. Tomasz Budlewski

Myśle ze te dolegliwości wynikają z błędów dietetycznych. Proszę dbać o właściwa dietę unikać pokarmów wzdymajacych. Jesli mimo to bóle bedą sie utrzymywać proszę udać sie do lekarza.

Aleksander Ropielewski

Trudno mi bez wykonania badań dodatkowych poradzić coś konkretnego. Sugeruję kontakt z gastrologiem, który na podstawie uszczegółowionego wywiadu zaleci odpowiednie kroki diagnostyczne.