Gazy i parcie na kał na początku 9. miesiąca ciąży

Jestem na początku 9 mies. ciąży , od kilku dni mam straszne gazy, często chodze do toalety ale to nie biegunka poprostu chce mi sie kupy. Co moze byc przyczyna tych dolegliwosci i jak sobie z nimi radzić. Prosze o pomoc. N.

Magdalena StusiĹska

Przyczyną tych dolegliwości jest najprawdopodobniej ucisk macicy na jelita- niestety trudno na to coś poradzić.