Gazy po pożywieniu

Po wszystkim co zjem mam gazy czy może być to spowodowane jakaś bakteria w moim organizmie i co z tym mam zrobić czy sa jakieś sposoby leczenia?

Witam! Wzdęcia towarzyszące wszystkim rodzajom spożywanych pokarmów mogą być wynikiem infekcji bakteryjnej bądź pasożytniczej, nieodpowiedniej diety oraz niewydolności trzustki czy wątroby. Myślę że w tej sytuacji warto zgłosić się do lekarza rodzinnego, który ustali najbardziej prawdopodobną przyczynę dolegliwości. Sposoby na wzdęty brzuch to między innymi jedzenie 4-6 małych posiłków dziennie, jedzenie bez pośpiechu, wybieranie mniej kalorycznych i tłustych potraw, unikanie warzyw i owoców powodujących wzdęcia, picie dużej ilości wody, w małych porcjach, unikanie gazowanych napojów i napojów zawierających kofeinę. Zalecane są również jogurty probiotyczne i regularne gimnastykowanie się.