Gdy tracę siły i robi mi się słabo, pomaga mi zjedzenie czegoś słodkiego - czy to są objawy cukrzycy?

Witam, jestem kobietą i mam 23 lata. Od dłuższego czasu zauważam, iż codziennie robi mi się słabo, oblewają mnie zimne poty, w pewnym momencie tracę siłę, trzęsę się, a żeby uspokoić te objawy, wystarczy jeden batonik lub kostka czekolady. Po zjedzeniu czegoś słodkiego usiądę na chwilę i jestem jak nowo narodzona. Czy to mogą być jakieś objawy cukrzycy? Mam też chwilowe napady senności, które przechodzą mi właśnie po dostarczeniu do organizmu czegoś słodkiego.

Witam serdecznie!

Opisane objawy z pewnością wymagają wyjaśnienia, jednak mogą pojawiać się nie tylko w cukrzycy. Często cukrzyca początkowo przebiega skrycie, bez objawów. Pojawia się również narastające osłabienie, senność, zwiększone pragnienie, wzmożone wydalanie moczu - więcej na ten temat znajdzie Pani w naszym portalu, między innymi w załączonym artykule - http://portal.abczdrowie.pl/objawy-cukrzycy.

Opisane przez Panią objawy wymagają różnicowania między innymi z niedokrwistością czy chorobami tarczycy. Konieczna jest wizyta u lekarza, najlepiej rozpocząć od wizyty u lekarza rodzinnego. Po zbadaniu i dokładnym zebraniu wywiadu lekarz określi, jakie badania są wskazane.

Pozdrawiam