Gdy wiesz, że kochasz, a mimo to płaczesz...

Witam wszystkich. Mój problem wygląda następująco: Jestem z dziewczyną około sześciu miesięcy, wszystko było dobrze, aż przyszła noc, w której postanowiliśmy, że zaczniemy współżyć. Przez cały ten okres uczucia wewnątrz mnie aż buzowały z przerostu, a teraz od kilku dni uśmiech nie gości na mojej twarzy... Gdy jestem z nią i patrzę jej w oczy, mam ochotę płakać. Wiem, że ją kocham, bo chcę ją kochać, ale mimo tego mam ochotę usiąść i ryczeć jak dziecko. To samo, gdy czytam wierszyki, które napisała mi na walentynce... Jestem zrezygnowany, nic mnie nie bawi, przestałem się śmiać. Czy są to objawy depresji, czy czegoś innego? Proszę o pomoc.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witaj!

Nie opisałeś, jak wyglądało Wasze zbliżenie, czy wydarzyło się wówczas coś, co wywołało Twój lęk, niepokój? Czy to był Wasz pierwszy raz? Czy płacz pojawia się wyłącznie, kiedy spotykasz się ze swoją dziewczyną lub o niej myślisz, czy także w innych sytuacjach?

Depresja jest dość złożoną chorobą i jej zdiagnozowanie wymaga osobistej wizyty u psychiatry lub psychoterapeuty. Czynników, które wywołały Twój problem, może być bardzo wiele. Opierając się na tak niewielu informacjach, trudno mi jest cokolwiek sugerować. Natomiast jeśli Twoje samopoczucie nie poprawi się w ciągu najbliższych dni, zachęcałabym Ciebie do umówienia się na wizytę do psychiatry lub psychoterapeuty, np. w poradni zdrowia psychicznego. Moim zdaniem zawsze lepiej zapobiegać niż leczyć, dlatego obserwuj swoje samopoczucie i nie lekceważ niepokojących objawów.

Pozdrawiam.