Zapytaj lekarza

1 , 0 2 3 , 1 6 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Gdzie dokładnie powinno boleć zerwanie mięśnia brzuchatego łydki?

Jak bardzo i gdzie dokładnie powinno boleć zerwanie mięśnia brzuchatego łydki? Ostatnio czuje dosyć dokuczliwy ból ale tylko podczas chodzenia... mam wrażenie jakby ścięgno w nodze było przykrótkie. Jeśli noga jest w bezruchu zgięta albo wyprostowana bólu nie ma, natomiast pojawia się on gdy np. unoszę palce u góry. Czy to może być naderwanie, czy tylko nadwyrężenie?
MĘŻCZYZNA, 19 LAT ponad rok temu

Bóle kręgosłupa

Spędzamy zbyt wiele czasu w pozycji siedzącej. Prowadzi to do bólu pleców. Warto wstać,przejść się. Zredukujemy wtedy dolegliwości bólowe kręgosłupa.

Lek. Rafał Gryszkiewicz
83 poziom zaufania

Ból zależy od stopnia i miejsca naderwania, przede wszystkim zlokalizowany jest on w okolicach łydki i nasila się podczas stawania na palcach. Całkowite zerwanie ścięgna lub przerwanie mięśnia wiążę się najczęściej ze znacznym ograniczeniem ruchomości. Bez możliwości wykonania badania ortopedycznego nie można napisać nic więcej, dlatego kontakt z ortopedą jest wskazany.

Absolwent Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, wśród jego zainteresowań znajduje się kardiochirurgia, chirurgia ogólna, medycyna tropikalna. Obecnie odbywa rezydenturę z chirurgii ogólnej w Klinice Chirurgii Szpitala Uniwersyteckiego Collegium Medicum UJ w Krakowie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy