Gdzie dokładnie znajdują się tętnice międzykręgowe?

Miałam zlecone badanie tętnic szyjnych i międzykręgowych w związku zaburzeniami równowagi i uczuciem odpływania. Co do tych drugich mam wątpliwości, proszę mi wyjaśnić gdzie dokładnie znajdują się tętnice międzykręgowe. Usg miałam "jeżdżone" tylko po środku szyi. Czy badanie zostało wykonane poprawnie? Lekarz wykonujący badanie nie był chętny do jego wykonania z racji mojego wieku( 25 lat) i mam wrażenie, że mnie zbył. Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź.

Witam serdecznie,

Tętnica kręgowa jest parzystą tętnicą unaczyniającą mózg (tętnica kręgowa prawa i lewa). Tętnica kręgowa odchodzi od tętnicy podobojczykowej, następnie kierując się ku górze, wchodząc na wysokości szóstego kręgu szyjnego do otworu wyrostka kolczystego. Tętnica kręgowa dalej biegnie w wyrostkach kolczystych, gdzie pomiędzy pierwszym a drugim kręgiem opuszcza ona kręgosłup, gdzie mniej więcej na powierzchni kości potylicznej łączą się i tworzą tętnice podstawną mózgu.
Proszę być spokojnym, gdyż lekarz wykonujący badanie na pewno wykonał je poprawnie.
Natomiast sugerowałbym aby udał się Pan z wynikiem badania do lekarza kierującego na badania w celu konsultacji.

Pozdrawiam.