Gdzie dokładnie znajduje się błona dziewicza?

Witam, gdzie dokładnie znajduje się błona dziewicza? Głęboko w pochwie, przed czy przy samym wejściu? W jakiej odległości ona jest? Czy można ją samemu zauważyć? Jak rozpoznać błonę dziewiczą? Czy można błonę dziewiczą uszkodzić? Czy można ją wyczuć palcami? Trochę się ostatnio zastanawiam nad budową własnego ciała. Rozmawiałam również z moim chłopakiem. Planujemy pierwszy raz. Chciał wiedzieć czy jestem dziewicą i czy mozna to jakoś sprawdzić. Dziewicą jestem, ale nie wiem jak to można sprawdzić. Bo być może błona dziewicza znajduje się wewnątrz pochwy i może jej nie widać gołym okiem. Proszę o odpowiedź. Dziękuję z góry za odpowiedź

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Błona dziewicza to cienki fałd błony śluzowej, który znajduje się u wejścia do pochwy.

Przemysław Zarzeczny

Błona dziewicza, to zazwyczaj cienki i elastyczny fałd błony śluzowej, który ogranicza wejście do pochwy. Błona dziewicza znajduje się na granicy pochwy i przedsionka, na głębokości 1-1,5 cm. By ją zobaczyć, wystarczy lekko rozchylić wargi sromowe. Na granicy przedsionka pochwy będzie widoczny fałd błony śluzowej. Jeśli chcesz wyraźnie zobaczyć swoją błonę dziewiczą, użyj lusterka. Błona dziewicza w dotyku przypomina... wnętrze policzka. Jest elastyczna i śliska. Badacze amerykańscy zwracali uwagę na to, że członek u praczłowieka był znacznie mniejszy i cieńszy niż u współczesnego człowieka, więc z błoną dziewiczą mógł sobie poradzić tylko osobnik z silniejszym penisem. A stąd wniosek, że błona dziewicza to było coś w rodzaju próby wytrzymałości. Kto ją przebił za pierwszym razem, był dobrym samcem. I ta teoria ma wielu zwolenników.
Obecnie błona dziewicza jest reliktem ewolucji i nie ma żadnego znaczenia biologicznego. Ze względu na kształt otworu, jaki znajduje się w błonie dziewiczej, ginekolodzy określają następujące jej rodzaje:
a. pierścieniowata błona dziewicza
b. półksiężycowata błona dziewicza
c. strzępiasta błona dziewicza
d. sitowata błona dziewicza
Niezwykle rzadko, ale jednak zdarza się, że dziewczynka rodzi się bez błony dziewiczej. Przerwanie błony dziewiczej (defloracja) zazwyczaj ma miejsce podczas stosunku płciowego, gdy członek zostaje wsunięty do pochwy. Błonę dziewiczą można też przerwać podczas masturbacji lub pettingu (dłonią, wibratorem). Zdarza się też, że do przerwania błony dziewiczej dochodzi podczas stosowania zbyt dużego rozmiaru tamponu (dla dziewic najlepsze są te w najmniejszym rozmiarze).