Gdzie i jak rozpocząć diagnostykę oraz leczenie depresji?

Witam, Jestem w związku z dziewczyną od kilku lat, żyjemy i mieszkamy razem. Od paru dni zaczęła się dziwnie zachowywać. Nigdy czegoś takiego nie doświadczyłem w naszym wspólnym życiu. Da się to zauważyć szczególnie wieczorami, gdy już oboje wrócimy ze szkoły czy pracy. Jest wtedy poddenerwowana, smutna, nie ma w niej życia i ochoty na zrobienie czegokolwiek. Dziewczyna do tej pory była bardzo energiczna i spontaniczna, szybka i szalona. Od kilku dni widzę tylko smutne oczka, płacz w kącie i porozrzucane chusteczki. Nie można z nią łatwo rozmawiać. Powiedziała mi, że ma depresję, że miała ją od momentu gdy zaczęła dojrzewać, że do tej pory było znośnie, ale nigdy tak intensywnie jak teraz. Mówiła mi, że wszystko jest bez sensu. Dodam jeszcze, że ta najintensywniejsza faza zaczęła się gdy odłożyła tabletki hormonalne na niedoczynność tarczycy. Proszę o szybką pomoc. Co robić?

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam,
Jeżeli zmianę nastroju spowodowało odłożenie lekarstw, to Twoja dziewczyna powinna jak najszybciej, w pierwszej kolejności udać się do endokrynologa. Jeżeli po uregulowaniu spraw hormonalnych związanych z tarczycą, dziewczyna nadal będzie uważała, że cierpi na depresję, to powinna zgłosić się do psychologa/psychoterapeuty lub psychiatry/psychoterapeuty.

Serdecznie pozdrawiam,
Magdalena Boniuk