Gdzie jeszcze mogę szukać pomocy?

Dzień dobry. Mam 21 lat i przynajmniej od 14-15 roku życia zacząłem chodzić do psychologa z powodu nerwicy, a potem depresji. Ogólna sytuacja sprawiała, że nie potrafiłem normalnie funkcjonować.

Miałem psychiatrę, odpowiednie leki, leczyłem się do 18 roku życia. Potem stałem się pełnoletni i nie mogłem już mieć zajęć ze swoja panią doktor. Chodziłem także do OPTY przez ok. rok. Wszystkie te zabiegi spowodowały, że czułem się naprawdę fantastycznie, bardzo dobrze skończyłem liceum pomimo sytuacji w jakiej się znalazłem. Teraz czuję, że znowu jest to samo - znowu lęki przed wyobcowaniem, strach przed wypowiedzeniem, agresja, natłok myśli... Nigdy się nie poddałem, dlatego chyba wciąż tu jestem. Nie będe opisywał całego swojego życia, bo to nie ma sensu w ten sposób. Najgorsze jest tylko to, że ja wiem, że nie jest dobrze i WIEM jak powinienem się zachowywać, a nie mogę, bo po prostu nie mogę...

Chodzę na terapię, ale nie jestem z niej zadowolony, a niestety nie stać mnie na prywatne wizyty u lekarza. Pragnę zrobić testy, mieć lekarza, któremu znów mogę zaufać... Nie wiem gdzie szukać pomocy, a pragnę ją znaleźć, dopóki nie jest za późno... Tylko gdzie?

Witam!

Może Pan korzystać z pomocy lekarzy psychiatrów w różnych poradniach i szpitalach bezpłatnie. Jeśli nie odpowiada Panu pomoc udzielana przez daną jednostkę może Pan poszukać innego miejsca, nie ważne gdzie Pan mieszka.

Warto byłoby, żeby poszukał Pan grupy wsparcia dla osób z podobnymi problemami oraz w miarę możliwości spotykał się z psychologiem, ponieważ to Panu pomagało.

Myślę, że jeśli zadba Pan o odpowiednią pomoc dla siebie, taką, która będzie Panu odpowiadała, to znów odzyska Pan równowagę wewnętrzną i złagodzi objawy.

Pozdrawiam