Gdzie leczyć małe nadżerki w jamie ustnej?

dlaczego żeden specjalista u ktorych byłam,nie potrafi mi powiedziec gdzie mam sie zgłosic z tymi aftami ,bo nikt mi nie powiedział ze to są afty.a jeżeli to nie sa afty to co to jest te małe nadzerki w jamie ustnej.nawet szpitale które zajmują się leczeniem schorzen jamy ustnej nie są w stanie tego stwierdzic ,a byłam już w gdansku i bydgoszczy.miałam pobierane dwa razy wycinki z tych miejsc.jakie badania zrobic aby stwierdzic chorobę układową.Byłam u dentysty,laryngologa,otolaryngologa.POMOCY

Dlaczego na siłe chce Pani stwierdzić jakąs chorobe układowa? Afty mają to do siebie, że WRACAJĄ. Jak się je ma, to już najczęściej na zawsze, pojawiają się, bolą, po kiku- kilkanastu dniach się goją- i tak do następnego razu. Leki pomagają niewiele, niektóre lagodzą ból. Można ukierunkować swoją uwagę na znaleznienie czynników wywolujących kolejne "rzuty" :urazy szczoteczką, zjedzenie twardych pokarmów, leki, infekcje-zwłaszczza wirusowki, okresy oslabienia odporności, sytuacje stresowe.
Jestem pewna, ze specjaliści, pobierajacy wycinki ze zmian, szczegółowo wyjaśnili Pani te kwestie.

Dr n. med. Krzysztof Jach

proszę zgłosić się do lekarza stomatologa periodontologa - on wyjaśni istotę schorzenia i pomoże w leczeniu
pozdrawiam
lek., lek.stom. Bogdan Jaremczuk