Gdzie ma się udać partner zarażony bakterią z pochwy?

Zadałam wcześniej pytanie na które nie otrzymałam odpowiedzi, ani tutaj ani od swojego ginekologa.Gdzie ma się udać mój mąż zarażony ode mnie bakterią z pochwy. Czy wymaz ma zrobić sam, czy w każdym laboratorium pobiorą próbkę? Czy z wynikami ma się zgłosić do dermatologa czy do urologa? Czy ktoś mnie pokieruje?

Rodzaj materialu do badania mikrobiologicznego zalezy od objawo ktore zglasza maz. Jesli objawy wskazuja na zapalenie cewki lub pecherza moczowego, powinien byc to mocz. W takim przypadku pomocna moze byc wizyta u lekarza rodzinnego lub urologa. Jesli objawy zakazanie dotycza zmian na zoledzi lub napletku pobrac mozna wymaz z takiej okolicy. Wowczas odpowiednim specjalista bedzie dermatolog. Jesli maz nie posiada zadnych objawow zakazenia bakteryjnego, warto sie zastanowic nad sensem dalszych badan mikrobiologicznych.