Gdzie mogę znaleźć pomoc?

Witam. Mam 26 lat, 2 lata temu mój partner popełnił samobójstwo. Miałam nadzieję, że poradzę sobie sama z tym problemem, że z czasem poczuję się lepiej. Staram się żyć, jakby nic się nie stało, ale czuję się winna, trudno mi zaufać, nie potrafię o tym rozmawiać z innymi, boję się, że mogę kogoś zranić. Wydaje mi się, że jednak potrzebuję pomocy, ale mieszkam za granicą, więc nie wiem, co mam zrobić. Czy rozmowa z psychologiem on-line może pomóc? Czy są jakieś książki, grupy wsparcia? Z góry dziękuję za pomoc.

Śmierć bliskiej osoby, a tym bardziej jej samobójstwo, należy do jednych z najbardziej obciążających czynników stresowych. Utrzymywanie się poczucia winy, lęku, smutku, problemy w nawiązywaniu relacji wymagają wsparcia psychologa. Nieleczone, przewlekle utrzymujące się objawy mogą wywołać zaburzenia depresyjne i negatywnie włynąć na dalsze funkcjonowanie. Optymalnym rozwiązaniem byłoby nawiązanie kontaktu z psychologiem i terapia twarzą w twarz. Kontakt on-line nie zastąpi terapii, ale może być traktowany jako dodatkowe wsparcie.