Gdzie mogę zwrócić się o pomoc psychologiczną?

Witam. Choruję na bardzo silne lęki i emetofobię, cały czas się boję i już nawet nie mam jak wyjść z domu, bo ten strach jest bezustanny. Nie dam rady chodzić na terapię na odległość a nie mam pieniędzy, żeby opłacić wizyty prywatne (od ponad pół roku nie pracuję, nie daję rady, utrzymują mnie rodzice). Nie chcę iść do szpitala, bo moja lokalna placówka to jest katownia - zdiagnozowano mi tam kilka chorób psychicznych, które później, w innej placówce wykluczono, musiałam przejść detoksykację po podawanych mi lekach i prawdopodobnie zostałam tam zgwałcona (nie pamiętam tego). Niemniej, jest to najbliższa, przysługująca mi placówka a ''szpitala nie mogę sobie wybierać'', jak powiedziała mi lekarz rodzinna. Ale ostatni tydzień, praktycznie cały czas leżę w łóżku, płacząc i trzęsąc się ze strachu, nic nie robię, nie wychodzę, prawie nie jem. Czy jest jakiekolwiek miejsce, gdzie mogę się zwrócić po pomoc?

Z sytuacj,którą Pani opisuje wynika,że w obecnym stanie powinna Pani przede wszystkim rozpocząć leczenie farmakologiczne. Do lekarza psychiatry może Pani dostać się w ramach nfz,warto także szukać wsparcia w Sowarzyszeniach, np. http://www.spch-poznan.pl . Napewno jednak konieczny jest kontakt osobisty z lekarzem,który pomoże Pani złagodzić najbardziej niepokojące objawy.

Dzień dobry.
Jest Pani w bardzo trudnej sytuacji życiowej. Z Pani wiadomości wnioskuję, że doświadczała Pani sytuacji traumatyzujących. Mam na myśli chociażby przypuszczalny gwałt. Potrzebuje Pani natychmiastowej pomocy. Niepokojące jest to, że ostatnie dni spędza Pani w łóżku w totalnej rozsypce, bez perspektywy na poprawę. Pisze Pani, że z powodu silnego lęku nie może Pani wyjść z domu. W takiej sytuacji zachęcałabym do skorzystania z konsultacji psychologicznej online. Daje to możliwość rozmowy ze specjalistą w dogodnym dla Pani miejscu, nawet w łóżku. Myślę, że to mógłby być dla Pani pierwszy krok do zmiany, a gdy lęk zmaleje wtedy już będzie mogła Pani udać się na wizytę do lekarza psychiatry w celu rozpoczęcia farmakoterapii. Oczywiście, wszystko jest indywidualną kwestią, jednak często terapia psychologiczna daje lepsze efekty w połączeniu z terapią farmakologiczną. W przypadku pytań zapraszam do kontaktu. Istnieje możliwość konsultacji psychologicznej online. Pozdrawiam serdecznie. Justyna Żebrowska-Naklicka j.zebrowska.naklicka@gmail.com tel. 693 548 457