Gdzie może tkwić przyczyna takich wyników?

Witam. Od ponad 2 lata leczę się na insulinooporność. Przez cały okres leczenia przyjmuję metforminę. Dziś otrzymałam wyniki krzywej glukozowo- insulinowej: Glukoza: na czczo 4,4 mmol/l, po 1 godz. 9,2, po 2 godz. 6,0 mmol/l. Insulina: na czczo 10,8 uU/ml, po 1 godz. 188, po 2 godz. 214. Niestety wyniki są gorsze niż od tych pierwszych. Gdzie jest problem? Wszystkie badania tarczycowe są w normie.

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Test obciążenia glukozą nie budzi niepokoju. Natomiast wyniki krzywej insulinowej powinny być interpretowane przez specjalistę diabetologii, ponieważ nie ma ustalonych norm dla insuliny. Pozdrawiam.