Zapytaj lekarza

1 , 0 1 6 , 8 3 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Gdzie można wykonać biopsję aspiracyjną endometrium?

Witam Ponownie, gdzie moge wykonac biopsje aspiracyjna endometrium i jak sie to odbywa? mirena zawiera progesteron czy mozna to stosowac przy cienkim endometrium, progesteron z natury nie dopuszcza do przerostu endometrium czy duzego rozrostu. Kiedys bralam rozne formy progesteronu ale powodował gwałtowne tycie.i trądzik rózowary. czy to dodatkowo nie zwiekszy i tak juz bardzo meczacych napadów goraca i zlewnych potów? z góry dziekuje
KOBIETA, 43 LAT ponad rok temu
Lek. Piotr Wajda Ginekolog, Krosno
60 poziom zaufania

Ja wykonuje biopsje endometrium w Poradni K wykonuje się to bez znieczulenia i trwa 1 minute- Pobiera sie endometrium specjalną cienką rureczką z tłoczkiem zabieg jest całkowicie niebolesny.. Hormon wydzielany przez mirene działa miejscowo więc nie powoduje działań ubocznych ogólnych. Skoro okresowo u Pani występują krwawienia to endometrium musi okresowo przerastać i wydaje mi się że mirena powinna to zlikwidować.

0
Lek. Piotr Wajda Ginekolog, Krosno
60 poziom zaufania

Każde krwawienie które występuje po tak długiej przerwie jest podejrzane i powinno się zrobić badanie histopatologiczne ( biopsje) bez względu na grubość endometrium w USG.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy