Gdzie można wykonać biopsję aspiracyjną endometrium?

Witam Ponownie, gdzie moge wykonac biopsje aspiracyjna endometrium i jak sie to odbywa? mirena zawiera progesteron czy mozna to stosowac przy cienkim endometrium, progesteron z natury nie dopuszcza do przerostu endometrium czy duzego rozrostu. Kiedys bralam rozne formy progesteronu ale powodował gwałtowne tycie.i trądzik rózowary. czy to dodatkowo nie zwiekszy i tak juz bardzo meczacych napadów goraca i zlewnych potów? z góry dziekuje

Ja wykonuje biopsje endometrium w Poradni K wykonuje się to bez znieczulenia i trwa 1 minute- Pobiera sie endometrium specjalną cienką rureczką z tłoczkiem zabieg jest całkowicie niebolesny.. Hormon wydzielany przez mirene działa miejscowo więc nie powoduje działań ubocznych ogólnych. Skoro okresowo u Pani występują krwawienia to endometrium musi okresowo przerastać i wydaje mi się że mirena powinna to zlikwidować.