Gdzie można wykonać zabieg korekty powieki na NFZ?

jestem po amputacji lewego oka . Od 3 miesięcy wypada mi proteza oka(w protezowni mi powiedzieli ze z protezą jest wszystko ok) lekarz okulista u którego leczę sie na jaskre stwierdził ze spojówka jest przerośnięta i to dlatego proteza jest wypychana , oprócz tego w dolnej powiece wewnątrz pojawiły sie zrosty przez co prawie brak kieszeni w dolnej powiece.okulista stwierdził ze będzie potrzebny zabieg korekty powieki.wobec tego mam pytanie gdzie można to zrobić na NFZ? Krzysztof z Tarnowa

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W takiej sytuacji należałoby zgłosić się do chirurga plastycznego. To jedna z proponowanych opcji. Można także skorzystać z porady okulisty w ośrodku akademickim.