Gdzie można zrobić badania poziomu cukru?

Witam, mam 17 lat i moje ciśnienie najczęściej wynosi 91/60, czasem 100/81. Jestem senna, często odczuwam zmęczenie. Moja waga nie przekracza 50 kg. W szkole, gdy poszłam do pielęgniarki i zbadała mi ciśnienie, wyszło jak wyżej napisałam. Zapytano mnie, czy badałam krew. Badałam i w krwi nie było nic niepokojącego. Kazano mi się zgłosić na badanie cukru, ale nie powiedzian, do jakiego lekarza mam się zgłosić? Nie wiem również, czy to ciśnienie jest niepokojące aż tak, że wymaga kontroli lekarza?

Witam serdecznie.

Badanie poziomu cukru można wykonać na zlecenie lekarza rodzinnego. Jeżeli takie były zalecenia, proszę lepiej nie lekceważyć problemu i badanie przeprowadzić.

Jeżeli chodzi o ciśnienie tętnicze, to wszystko zależy od objawów towarzyszących. Generalnie niższe ciśnienia są bezpieczniejsze niż ich wysoki poziom. Jeżeli jednak bardzo źle Pani toleruje takie zakresy, konsultacja z lekarzem jest wskazana.

Proszę również zastanowić się nad Pani trybem życia. Może jednak dałoby się uzyskać należną masę ciała. Regularne i odpowiednio zbilansowane posiłki w połączeniu z systematyczną aktywnością fizyczną mogą poprawić Pani samopoczucie.

Pozdrawiam.