Gdzie można zrobić test na HIV?

Powinnam zrobić test na HIV, jednak nie chcę się badać w PKD. Czy jest jakieś inne miejsce gdzie mogę zrobić ten test? Czy robią takie testy w laboratoriach? Jak dużo to kosztuje i co z interpretacją wyników? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Mikołaj Cyganok

Witam! W przesiewowej diagnostyce zakażeń HIV wykonuje się badania serologiczne metodą ELISA/EIA w kierunku przeciwciał anty-HIV (III generacja testu), lub anty-HIV + Ag p24 (IV generacja testu). Sugeruję znaleźć w swojej okolicy laboratorium diagnostyczne, które w swojej ofercie mają wykonanie w/w testów. Tam zostanie przedstawiony Pani/Panu koszt wykonania badania. W razie wątpliwości co do interpretacji wyniku, może Pan/Pani udać się do swojego lekarza rodzinnego.