Gdzie najlepiej przechowywać leki?

Witam, dostałem od lekarza 2 leki, Imunoglukan i Luivac na ulotce pisze żeby nie przechowywać w temperaturze powyżej 25st, chronić od światła i wilgoci, w domu mam wszędzie(szafki tez) 27st, włożyłem leki do plastikowego pudełka z zamknięciem i do lodówki, na najwyższą półke, po pewnym czasie na opakowaniu zrobił sie osad, przejerzdzajac palcami można było wyczuć mokro.. nie zaszkodzi to lekom..? naprawde nie mam gdzie tego włożyc a nie chce żeby sie popsuły. Kuracja ma trwać 2 miesiące.

Lek. Marta Gryszkiewicz

To lepiej w lodówce w pojemniku szczelnym (jak do przechowywania żywności).